Artalk.cz

TZ: Galerie Polagraph pořádá křest knihy Evokativ Libuše Jarcovjákové a vernisáž výstvavy

Galerie Polagraph pořádá křest knihy Evokativ Libuše Jarcovjákové a vernisáž výstvavy / Brno / 19. 6. 2020

Ulice, noc, sex, práce, alkohol, láska i deprese. Tahle noc skončí křtem knihy EVOKATIV. Polagraph zve na večírek s promítáním, který proběhne v neformální diskuzi s autorkou Libuší Jarcovjákovou, fotografem Ivars Gravlejsem a Lucií Černou, nakladatelkou knihy a kurátorkou výstavy v Arles. 

Přední česká undergroundová fotografka Libuše Jarcovjáková, zachycuje autenticitu se sebezničujícím nedostatkem zdrženlivosti. Nebojí se syrové nedokonalosti. Zobrazuje s neochvějnou upřímností svět kolem sebe, druhé lidi, vlastní pocity zjevné beznaděje. Kniha obsahuje fotografie pořízené během let 1970 až 1989 v Praze. Za temného období politického útlaku a nedostatku osobní svobody. Fotografie Libuše Jarcovjákové naproti tomu líčí jiný pohled na předrevoluční Československo. Vyzařují fluidum, volnost a atmosféru. Nesou očividné svědectví o životě umělce.

Evokativ Libuše Jarcovjákové je první publikací nakladatelství Untitled. Kniha byla představena na stejnojmenné výstavě v rámci fotografického festivalu Les Rencontres d ́Arles 2019. The Guardian zařadil výstavu Evokativ na první místo ve výběru deseti nejlepších fotografických výstav uplynulého roku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *