Artalk.cz

4. 6. 2020 / Terénní přednáška Haldy tady prostě jsou

Terénní přednáška geomorfologa Jana Lenarta Haldy tady prostě jsou / Antikvariát a klub Fiducia / Ostrava / 4. 6. 2020 v 17:30

Sraz: u dolu Petr Bezruč (na zastávce trolejbusu Revírní bratrská pokladna, trol. č. 104, 106)
Pozor – kapacita pouze 30 osob, doporučujeme rezervaci míst.

V době, kdy klademe stále větší důraz na kvalitu veřejného prostoru a krajiny, ve které žijeme, na mnoha místech Česka vyvstává otázka jak naložit s prostory po dobývání surovin. Typickou krajinou po těžbě je Ostravsko. 27 let od ukončení těžby černého uhlí začíná nová generace Ostravanů řešit svůj vztah k památkově chráněným důlním areálům, zatopeným poklesům a haldám, které v krajině zůstaly jako svědkové překotné industrializace a extenzivního předrevolučního dobývání. Výsledky dotazníkového šetření, které probíhalo v rámci výuky na Ostravské univerzitě, ukazují, že vztah k takové krajině se rodí pomalu a ztuha. Přímo v terénu vám geomorfolog Jan Lenart ukáže, jaká jsou specifika a unikáty ostravských hald a představí také čerstvé výsledky dotazníkového šetření.

Všechny akce budeme kvůli dodržení nařízení pořádat až do odvolání S OMEZENOU KAPACITOU MÍST- venkovní akce s kapacitou 30 osob, akce v klubu s kapacitou 20 osob. Rezervujte si proto včas místa  – osobně v antikvariátu a nebo telefonicky na čísle 596 117 312 (po – pá 10:00 – 18:00).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *