Artalk.cz

21. 5. 2020 / Vernisáž výstavy Anna Hulačová: Slunečné dědictví synům a dcerám

Vernisáž výstavy Anna Hulačová: Slunečné dědictví synům a dcerám / Fakultní nemocnice v Motole / Praha / 21. 5. 2020 v 11:00

Sochařka Anna Hulačová přináší do veřejného prostoru Fakultní nemocnice v Motole instalaci, která dosud nebyla v Česku prezentována. Vychází ze vzpomínek na dětství na venkově, kde zemědělské stroje sloužily dětem spíše jako atrakce a prolézačky. Centrálním objektem je obraceč sena s paprskovými koly – „sluníčky“, která připomínají kolotoč a vyzývají ke hře. Zatímco minulá vesnická generace byla intenzivněji propojena se zemědělskou kolektivizací, ta současná začíná pociťovat neblahé důsledky industriálního stylu hospodaření s krajinou. Toto dědictví se tak stává břemenem, ale také významným společenským tématem.

Anna Hulačová (1985) vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru intermediální tvorby Jiřího Příhody. Má za sebou celou řadu výstav v renomovaných institucích u nás i v zahraničí. Věnuje se figurativnímu sochařství inspirovanému mytologií a východními kulturami. V jejím díle najdete celou řadu odkazů k české lidové kultuře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *