Artalk.cz

TZ: Denisa Dimitrová, Alžběta Kočvarová, Pavel Matoušek

Denisa Dimitrová, Alžběta Kočvarová, Pavel Matoušek / Fotografic StartUp: V Zahradě / Galerie Fotografic / Praha / 26. 2. 2020 – 5. 4. 2020

Fotografický cyklus V Zahradě není dokumentem, jak ho známe, cíleně neaspiruje na World Press Photo, je bez ambicí zachytit pompéznost a nesnaží se ani o raritní záběry. Ba naopak se jim trochu vyhýbá. Banální fotografie mužů v zahradách posouvají hranice dokumentu směrem ke hře se samotnou vizualitou a nadsazenému zamyšlení se nad existencí a tokem života. Námětem se autorům stávají bezvýznamné situace z cyklicky obhospodořovávaných zahrad. Soubor V Zahradě tak zachycuje zvláštní směs absurdity, bezcílnosti, humoru a existenciality. Obrazy, kterým bychom v normálním životě snad ani nevěnovali pozornost, se zde mění v epické scenérie a nutí nás ke spoustě otázek.

Kromě tématu magické reality života mimo proud města autory spojuje také absolvování Ateliéru Fotografie na FUD UJEP v Ústí nad Labem. Žijí a pracují v Praze, Ústí nad Labem a Českých Budějovicích.

FOTOGRAFIC STARTUP je platforma zaměřená na prezentaci tvorby začínajících autorů, často ještě z řad studentů či čerstvých absolventů — s cílem být důležitým bodem v jejich začínající kariéře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *