Artalk.cz

TZ: New Kids On The Blog. Final_Final_Petr Jambor

New Kids On The Blog. Final_Final_Petr Jambor / PRAHA / Fórum pro architekturu a média / Brno / 23. 10. – 31. 12. 2019

NEW KIDS ON THE BLOG
audiovizuální instalace s doprovodným přednáškovým programem
říjen – listopad 2019, Praha v Brně
kurátor: final_final
Série sleduje specifika a potenciál kurátorování a publikování o architektuře v digitálním mediálním prostoru. Upozorňuje na boj proti, nebo naopak přijetí, znepokojivého elementu „confirmation bias“ = zkreslení tendencemi, kdy mozek upřednostňuje podněty v souladu s naším přesvědčením a blokuje tak dopad myšlenkové diverzity.

Final_Final_Petr Jambor 
vernisáž 22.10.2019, 19:00
Audiovizuální instalace srovnává obvyklou formu architektonické výstavy s digitálním prostředím, ve smyslu obsahové plochosti a důrazu na obrazové sdělení.
Míří na množství vizuálních podnětů a sebeutvrzující platformy, které poskytují bezpečí pevnému postoji a vkusu. Součástí instalace je site-specific audio prvek, hlas vymezující se proti komfortní zóně ustáleného názorového proudu.
´Intervence do prostoru instituce se formálně odkazuje k archetypu výstavní produkce, výstavní strategie a paneláže, a s tím souvisejícím potenciálem zprostředkování analogového obrazu. Ve fázi druhotného čtení pak reflektuje prázdný prostor plochy pixelů, jakožto základních stavebních jednotek výstupní periferie digitálního světa, který se propisuje do žité přítomnosti.´ Petr Jambor
Petr Jambor je vizuální umělec, absolvent ateliéru kresby a grafiky FaVU v Brně. Stěžejní linii jeho práce tvoří aspekty technického obrazu, které vnímá jako elementární informační jednotky, jež nás obklopují.

Spolupráce audio: FiIip Johánek

DOPROVODNÝ PROGRAM

Chitka_Anetta Mona Chisa & Lucia Tkáčová
přednáška 24.10.2019, 19:00

Atlas of places_Thomas Paturet
přednáška 29.10.2019, 19:00

Takk Architecture_Mireia Luzárraga & Alejandro Muiño
přednáška 11.11.2019, 19:00

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *