Artalk.cz

29. 10. 2019 / Komenský online: Třídění, štěpení a scelování společnosti v tocích kulturního kapitálu s Terezou Stöckelovou a jejími hosty

Komenský online: Třídění, štěpení a scelování společnosti v tocích kulturního kapitálu s Terezou Stöckelovou a jejími hosty / Display / Praha / 29. 10. 2019 v 18:00

Hosté: Václav Bělohradský, Johana Chylíková (Sociologický ústav AV ČR), Tomáš Dvořák (PAQ a Fakulta sociálních věd UK) a Kateřina Nedbálková (Fakulta sociálních studií MU)
Moderuje: Tereza Stöckelová

Podle Pierra Bourdieu a jeho následovníků nedefinuje společenskou třídu pouze ekonomický, ale také sociální a kulturní kapitál. Jaké formy dnes kulturní kapitál nabývá? Jak ho lze sociologicky operacionalizovat a měřit? Jak se kulturní kapitál konvertuje na kapitál ekonomický, a naopak? Jak se vytváří a rozptyluje třídní vědomí ve věku kulturních válek a sociálních médií?

Tereza Stöckelová vystudovala sociologii a věnuje se studiu vědy, technologií a medicíny. Tematicky se zabývá soudobými proměnami výzkumu a vzdělávání, pohybem znalostí mezi vědou a společností, vztahem konvenční a alternativní medicíny a otázkami politické ekologie. Její práce vychází z teorie sítí-aktérů a navazujících materiálně-sémiotických přístupů a využívá kvalitativní, etnografické metody. Působí v Sociologickém ústavu AV ČR, v. v. i. a vyučuje na Katedře obecné antropologie FHS UK.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *