Artalk.cz

29. 10. 2019 / Artist talk: Sidsel Meineche Hansen

Artist talk: Sidsel Meineche Hansen / UMPRUM / Praha / 29. 10. 2019 v 18:00

Ateliér sochařství UMPRUM a Centrum pro současné umění Praha vás srdečně zvou na artist talk: SIDSEL MEINECHE HANSEN v úterý 29. října 2019 v 18 hodin v přednáškové místnosti 115 v 1. patře u výtahů v budově UMPRUM. Proběhne v anglickém jazyce.

Sidsel Meineche Hansen ve své práci rozvíjí důležitá témata dnešní a blízké budoucnosti jako jsou posthumánní sex, těla ve farmaceutickém, porno a technologickém průmyslu nebo politická korelace mezi virtuálním a fyzickým prostorem. Používá sochařské techniky, dřevotisky, CGI, VR animace a aplikace augmentované reality. Pracuje také na publikacích a sériích seminářů. Studovala na Královské dánské akademii výtvarných umění v Kodani, Städelschule ve Frankfurtu n. M. a Goldsmiths v Londýně. V roce 2009 založila společně s Lawrence Abu Hamdanem, Lorenzem Pezzanim a Oliverem Reesem výzkumný kolektiv soudní Model Court a v roce 2015 spolueditovala studii Politics of Study (London a Odense: Open Editions a Funen Art Academy). Žije v Londýně a pracuje jako docentka na Funen Art Academy v Dánsku a v minulosti působila na CalArts, Los Angeles a Goldsmiths, University of London.

Prezentace je pořádána u příležitosti výstavy Sidsel Meineche Hansen LIVE LIFE WELL® v Galerii Kurzor – Centrum pro současné umění Praha, jejíž vernisáž se koná ve čtvrtek 31. 10. 2019.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *