Artalk.cz

TZ: Josef Duchan

Josef Duchan / Rainbow Gallery / Prostějov / 9. 11. – 30. 11. 2019

Umělec Josef Duchan bude vystavovat v Rainbow Gallery, která je součástí Kulturního klubu Duha v Prostějově. Na výstavě Prostějov LIVE představí svoje kresby, které vznikají intuitivními tahy tužkou, propiskou, fixem,  štětcem a jinými nástroji. Jde o zachycování a vrstvení aktuálního pocitu a rozpoložení autora. Autor bude pro výstavu tvořit také nová díla, která budou inspirována Prostějovem.

Josef Duchan (1970 Frýdek Místek) je malíř, grafik a ilustrátor. Vystudoval atelier Grafika 2 (Dalibor Chatrný, Vladimír Kokolia) a poté atelier Restaurování malířských děl (Karel Stretti) na Akademii výtvarných umění v Praze. Po studiích se věnoval hlavně restaurování, přičemž působil také jako pedagog na Střední umělecko-průmyslové škole v Jihlavě, kde založil v rámci výuky sítotiskovou dílnu. V profesním životě se v současné době věnuje zejména vlastní volné tvorbě, ať už jde o kresbu, grafiku, fragmentální malbu či řezbu a kombinovanou techniku.

Tvorbu Josefa Duchana jste měli naposledy možnost vidět v industriální hale v pražských Holešovicích, která je součástí multifunkčního centra Vnitroblock, kde Josef představil nejnovější velkoformátové malby ve spolupráci s Mirou Macíkem. Josef Duchan spolupracuje i s dalšími kurátory, například s ředitelem galerie Plato Ostrava Markem Pokorným, bývalou ředitelkou Ceny Jindřicha Chalupeckého Lenkou Lindaurovou a předními teoretiky umění Janou a Jiřím Ševčíkovými.

Kromě Josefa Duchana se v Rainbow Gallery představí také atelier Malby z Brněnské fakulty umění, který vede MgA. Vasil Artamonov.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *