Artalk.cz

TZ: FUD(T)URE: Fear Uncertainty Doubt / Strach Nejistota Pochyby

FUD(T)URE: Fear Uncertainty Doubt / Strach Nejistota Pochyby / FUD UJEP, Designblok / Praha / 17.​—​21. 10. 2019

Umíme přivolat déšť. Umíme udělat svět lepší. Naše budoucnost začíná tady a teď. 

Fakulta umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem vás zve na prezentaci svých ateliérů. Společným tématem je budoucnost viděná z různých úhlů. Můžeme mít strach či pochyby z toho, co nás čeká, jsou to však právě umění a design, které nám mohou pomoci hledat nová a pozitivní řešení.

Není nám lhostejné, co se děje s naším životním prostředím. Víme, že je nutné se jím zabývat nyní, protože změna představuje dlouhodobý proces. Jako umělci a designéři přemýšlíme o tom, zda každý další předmět může být vyroben šetrněji, ohleduplněji, smysluplněji. Věříme, že současné umělecké a designérské dílo může být příležitostí, která vyzývá k environmentální zodpovědnosti, přináší nové, odvážné a překvapivé návrhy pro budoucnost.

Díky spolupráci mezi ateliéry Design keramiky a Sklo vznikly dva na sebe navazující objekty: skleněná karafa a filtr na vodu kombinující keramiku se stříbrem jako stabilní materiály pro udržitelnou a zároveň levnou výrobu.

Navrhujeme multifunkční řešení: kompostér, který slouží zároveň jako květináč. Rostlina je „vykrmována“ rozkládáním domácího bio-odpadu.

Rituální Dešťové hole návštěvníkům nabízejí příležitost zvolnit tempo a rozehrát dávné předivo vztahů mezi člověkem a přírodou.

Naše budoucnost je ovlivněna naší schopností vnímat přítomnost jako dar.

Vystavující ateliéry: Sklo​ (​Kateřina Houbová​, ​Eliška Brzáková​, ​Anna Toušková)​, ​Design keramiky​ (​Antonín Linka​, ​Jana Skalová​, ​David Síla​, Jakub Šírl)​, ​Produktový design​ (​Petra Kmošťáková​, ​Anna Rauferová, Petr Vondruška)​, ​Oděvní a textilní design​ (​Bao Long Duong​, ​Zdeněk Holeček​, ​Monika Pizurová​, ​Aliaksandra Yakubouskaya)​, ​Aplikovaná a reklamní fotografie​ (Filip Švácha), ​Design interiéru​ (​Jaroslav Červený)​, ​Interaktivní média​ (​Pavel Konvičný)​, ​Time-Based Media​ (Martin Marek)

Doprovodný program

Zapojte se do naší diskuze o tom, jak velkou zodpovědnost ​nese designér za svou práci, zvolené postupy a následky tohoto procesu. V naší expozici naleznete také odpočinkovou zónu ​FUD Meeting Point​, kde s námi můžete debatovat, ptát se, seznamovat se. V rámci doprovodného programu se postupně představí jednotlivé ateliéry.

FUD Meeting Point 17/10 10.00—16.00 Ateliér Produktový design / 3D farma, prezentace projektu pro mmcité 16.00—21.00 Ateliér Sklo

18/10 10.00​—​16.00 Ateliér Interaktivní média / performance SEBEMOP III
18.00 Pohyb – taneční performance Pavla Konvičného 16.00—21.00 Vystavující studenti

19/10 10.00—16.00 Ateliér Time-Based Media { mʊdʌki – zvuková performace
16.00—21.00 Ateliér Design keramiky 18.00 Koktejl

20/10 10.00—21.00 Ateliér Oděvní a textilní design
18.00 Nulový dopad – performance ateliéru Oděvní a textilní design

21/10 10.00—16.00 Ateliér ​Design interiéru
16.00—21.00 Ateliér Aplikovaná a reklamní fotografie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *