Artalk.cz

17. 8. 2019 / Plenér #Klášter v Želivě

Plenér #Klášter v Želivě / 8smička / Želiv / 17. 8. 2019 v 14:00

Úspěšný kurz kresby a malby opět v 8smičce, tentokrát v kondenzované jednodenní plenérové formě. Letní prázdninové soustředění pro každého.

Prázdninový plenér je pro všechny, kdo rádi kreslí, i když třeba jenom jednou za rok, stejně jako pro ty, kteří tvoří každý den. Stačí dorazit do 8smičky a o zbytek už se postaráme my. Dovezeme vás na místo, poskytneme všechno potřebné, rozložíme stojany a hurá na to! Pohodové sobotní odpoledne zaručeno.

Průvodcem srpnového plenéru bude Marek Fexa, absolvent AVU v Praze, Ateliér prof. Kokolia a prof. Sopka. O svojí tvorbě říká: „Dnes bych ji snad nazval jako oscilaci mezi kresbou a malbou. Kresba mě pomáhá určit, definovat barvu a ta je zřítelnicí-nositelkou obrazového prostoru.“

S Markem navštívíte nedaleký Želivský klášter a všechna jeho zákoutí. Vyzkoušíte si kresbu a grafiku, jedinečnou škrábanou techniku po vzoru Stanislava Hynka Doležela, jednoho z vysočinských solitérů zastoupených na výstavě Vrchovina, Krabatina, Mrchovina: Solitéři Vysočiny. Malířské stojany rozmístíme před Santiniho kostelem Narození Panny Marie, konventem nebo Trčkovým hradem.

Plenér bude probíhat od 14:00 do 18:00 a v případě zájmu si rezervujte místo na info@8smicka.com. Míst je málo a rychle mizí, tak neváhejte. Cena za 1 den je 408,- Kč.

Sraz kurzistů je před 8smičkou, odkud se bude vyrážet na plenér.

Nechceme Vám slibovat, že se z Vás po absolvování plenéru stane Picasso, ale určitě zvládnete rychle naskicovat i pozorně nakreslit početnou rodinu, chatu, strom, řadu domů ve vaší ulici, kočku nebo psa.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *