Artalk.cz

Změna ve složení finalistek a finalistů 30. ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého 2019

Mezinárodní porota se rozhodla do finále jubilejního 30. ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého 2019 vybrat místo tradičních pěti šest finalistů z řad vizuálních umělců do 35 let. Jsou jimi Andreas Gajdošík, Baptiste Charneux, Marie Lukáčová, Pavla Malinová, Alma Lily Rayner a umělecká skupina Comunite Fresca, kterou tvoří Dana Balážová, Markéta Filipová a Marie Štindlová. Ze závažných zdravotních důvodů nicméně musela z účasti v letošním ročníku odstoupit umělkyně Alma Lily Rayner.

Po pečlivém uvážení a konzultaci se Správní radou Společnosti Jindřicha Chalupeckého přistoupil organizační tým CJCh k následujícícmu řešení: Almě Lily Rayner, jakožto legitimní finalistce vybrané mezinárodní porotou, byla nabídnuta účast v nadcházejícím ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého, kterou umělkyně přijala. Skupinové výstavy a všech veřejných prezentací a doprovodných akcí se tedy zúčastní až v roce 2020. Společnost Jindřicha Chalupeckého, která je také součástí kolektivu Feministická umělecká instituce, prosazuje ve své činnosti a spolupráci s umělkyněmi a umělci hodnoty jako je péče, etika a inkluzivita. Tím jsme se řídili i při tomto rozhodnutí a těšíme se na spolupráci s Almou Lily Rayner v příštím roce.

Na průběhu společné výstavy finalistek a finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého 2019 a zahraničního hosta Tai Shani v Pražákově Paláci v Brně se nic nemění, vernisáž proběhne 26.9.2019 od 17:30.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *