Artalk.cz

Soutěž Karla Hubáčka – Stavba roku Libereckého kraje 2019

V letošním ročníku soutěže, která je oslavou kvalitního stavebnictví a architektury a nad kterou nese záštitu hejtman Libereckého kraje Martin Půta a krajská radní Radka Loučková Kotasová se sešlo rekordních 50 přihlášek:

– 42 staveb v kategorii staveb nebo realizací ve veřejném prostoru
– 1 stavba v kategorii inovace
– 1 nominace na osobnost ve stavebnictví
– 6 prací v kategorii junior

Díky inovacím, novému webu soutěže i díky přímému oslovování potenciálních účastníků se v našem regionu podařilo vzbudit veliký zájem o tuto soutěž. Mnoho přihlášených staveb je unikátních i v rámci celé republiky – i v našem kraji vzniká velmi kvalitní architektura!

Na webu soutěže www.stavbaroku.lk byly zveřejněny všechny přihlášené realizace a bylo současně spuštěno hlasování veřejnosti o Cenu veřejnosti. Následně budou realizovány i putovní výstavy po partnerských městech, na kterých budou jednotlivé stavby představeny.

V průběhu léta proběhnou cesty odborné poroty, složené ze zástupců Libereckého kraje i všech dalších partnerů soutěže po jednotlivých stavbách, aby mohla být objektivně posouzena jejich kvalita a inovativnost.

Koncem října letošního roku proběhne slavnostní vyhlášení vítězů soutěže a to v rámci galavečera, kdy budou oceněny stavby vybrané porotou jako ty nejlepší a zároveň bude vyhlášen vítěz kategorie Cena veřejnosti.

Díky Libereckému kraji, vyhlašovateli soutěže, i partnerům soutěže – městům Liberec, Jablonec nad Nisou, Česká Lípa, Semily, Turnov i díky dalším zapojeným partnerům České komoře autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Českému svazu stavebních inženýrů, Svazu podnikatelů ve stavebnictví i Technické univerzitě v Liberci tak můžeme společně oslavit znovuobjevené kvalitní stavebnictví a architekturu!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *