Artalk.cz

11. 6. 2019 / Tetsuya Umeda – koncert, performance

Tetsuya Umeda – koncert, performance / Galerie hlavního města Prahy: Dům U Kamenného zvonu / Praha / 11. 6. 2019 v 19:00

Tetsuya Umeda (1980) je japonský performer a zvukový umělec, žije a pracuje v Osace. Ve svých představeních reaguje na prostředí, sociální situací, architekturu, teplotou, tvar, pohyb vzduchu prostřednictvím objektů, zvuků, pohybů a světla. V instalacích – performancích používá všední předměty, diváky vtahuje do představení, spolupracuje často s hudebníky a tanečníky. Vystavoval v řadě galerií v Japonsku i v mezinárodním kontextu a vystupoval na festivalech a akcích jako 1st Aichi Triennale 2010: Arts and Cities v Nagoji, Double Vision: Contemporary Art From Japan v Moskevském muzeu moderního umění a v Museum of Art v Haifě, Simple Interactions. Sound Art from Japan v Museu současného umění v Roskilde, Sounds of Us v Trafó Gallery v Budapešti a dále vystavoval také v Gyoenggi Museum of Modern Art v Gyoenggi.

Připraveno ve spolupráci s mappa editions a OZ Falošný pohyb. Z veřejných zdrojů podpořil Fond na podporu umenia.

Akce se koná v rámci doprovodného programu SONIC CIRCUITS, který rozšiřuje výstavu Zvuky, Kódy, Obrazy: Akustický experiment ve vizuálním umění / Sounds, Codes, Images: Acoustic Experimentation in the Visual Arts o sérii představení a akcí, které se konají buď v přednáškovém sále expozice v Domě U Kamenného zvonu nebo ve veřejném prostoru. Jednotlivé večery nabízejí návštěvníkům jedinečnou možnost seznámit se s mnohotvárnou tvorbou českých i zahraničních autorů. Někteří pracují se zvukem v rozměru výtvarného umění, jiní zvuk tématizují v časoprostorových, matematických, performativních, environmentálních, nebo společenských kontextech.

Série SONIC CIRCUITS je sonda do aktuální situace českého zvukového umění, ale i šance nahlédnout do mezinárodní scény umění zvukového i audiovizuálního.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *