Artalk.cz

28. 5. 2019 / Queer nature Rohanského ostrova: Procházka s Albertem Šturmou po pokladech karlínské přírody

Queer nature Rohanského ostrova: Procházka s Albertem Šturmou po pokladech karlínské přírody / Galerie VI PER / Praha / 28. 5. 2019 v 18:00

Galerie VI PER Vás zve na procházku geobotanika Jana Alberta Šturmy.

Kromě masově produkovaných rostlin, které lze najít v interiérech i veřejných prostorách, se ve městě prosadila i poněkud odlišná a mnohem nezávislejší flóra. Jsou to spontánně rostoucí porosty, jež se naučily soužití s člověkem a vyrůstají poblíž lidských obydlí a cest. Přežívají v komplikovaných podmínkách díky svým výjimečně účinným strategiím rozmnožování, často jsou uvyklé mechanické destrukci a čelí mnoha dalším nástrahám lidské činnosti. Je pozoruhodné, jak tuto všudypřítomnou přírodu zanedbaných veřejných prostranství, rumišť, pangejtů, či vlakových náspů často přehlížíme a nevnímáme. Přesto však tvoří biodiverzitu všude kolem nás.Procházka povede od galerie na zapomenutá místa Rohanského ostrova.

Sraz před galerií VI PER v 18:00, úterý 28. 5. 2019.

Jan Albert Šturma vystudoval geobotaniku na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovi v Praze. Věnuje se krajinné ekologii a ekologii rostlinných společenstvech. Zabývá se suburbánní a industriální vegetací, etnobotanikou bývalých Sudet a zvyšováním biodiverzity intenzivně využívané zemědělské krajiny. Spolupracoval s Céline Bauman na konceptu Třetí krajiny pro výstavu Queer Nature v galerii VI PER.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *