Artalk.cz

4. 5. 2019 / Autobusový zájezd do Broumova na vernisáž

Autobusový zájezd do Broumova na vernisáž / Klášter Broumov, Galerie Dům / Broumov / 4. 5. 2019 v 10:30

Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov – Galerie Dům pořádá 4. května 2019 autobusový zájezd do Broumova na vernisáž výstav:

Jan Merta – Morality
Galerie Dům – kurátor Petr Vaňous
Jedním z nejvýraznějších a nejkompaktnějších obrazových cyklů Jana Merty je ten, který tvoří jádro broumovské výstavy a propůjčil jí také název – Morality. Přesný název cyklu je 11 moralit. Vznikl v letech 2005-2008 a zahrnuje celkem 22 obrazů rozdělených do 11 dvojic, z nichž každá se skládá z rovnocenně rozvržené kombinace zvolené malířské situace a textu.

Jakub Goll
Klášterní zahrada – kurátorka Iva Mladičová
Vystavené práce se věnují tématu hranice zobrazení a evokace tvaru. Dřevěné Torso (2015) vypovídá o autorově dlouhodobém zájmu o transformaci tělesné formy, odkazuje k původní inspiraci – figurálním pískovcovým pracím Josefa Wagnera. Ten často pracoval s tvary jako by nalezenými v přírodě, se spojením těla a přírodního útvaru.

Autobus odjíždí v 10.30 od autobusového nádraží Florenc (stání zájezdových autobusů v ul. Křižíkova pod magistrálou přímo za Muzeem hl. m. Prahy, 50°5’22.946″N, 14°26’16.670″E). Předpokládaný příjezd do Broumova je v 13.30. Čas do vernisáže můžete strávit obědem v restauraci U Tří růží nebo komentovanou prohlídkou kláštera  Vernisáže se uskuteční v 16.00. Odjezd z Broumova v 18.00 s předpokládaným návratem do Prahy 21.00.

Autobus je zdarma!

Závazné přihlášky prosím zasílejte na zanetavavrova@seznam.cz, nezapomeňte připojit i své číslo na mobil. V případě zájmu o komentovanou prohlídku prosíme o uvedení v přihlášce. Pokud si posléze cestu z nějakého důvodu rozmyslíte, dejte nám prosím vědět co nejdříve, abychom mohli místo nabídnout dalším zájemcům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *