Artalk.cz

Výstavy v Galerii výtvarného umění v Ostravě končí, Dům umění čeká rekonstrukce střechy

Už jen do 30. dubna máte možnost prohlédnout si výstavy v Galerii výtvarného umění v Ostravě (GVUO). Dům umění, GVUO ve středu 1. května zavírá, aby mohla být zrekonstruována jeho střecha. Památkově chráněná budovabude až do podzimu z bezpečnostních důvodů pro veřejnost uzavřena.Zpřístupní ji vernisáž výstav Otto Gutfreunda a Rudolfa Sikory v úterý 15. října,obnovena bude také stálá expozice i cyklus výstav jednoho díla ze sbírek GVUO.

Díky této rekonstrukci bude obnoven vzhled Domu umění z roku 1926, což považuji za velmi důležité, protože se jedná o jednu z nejkvalitnějších architektonických památek u nás. Moravskoslezský kraj na památkovou péči významně přispívá, konkrétně na opravu střechy Domu umění letos z krajského rozpočtu půjde 12 milionů korun, uvedl náměstek hejtmana kraje pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo.

Už jen poslední týden tedy zbývá na prohlédnutí výstav vDomě umění, GVUO. Jedná se o současné německé umění ze sbírky Adam Gallery, konceptuální instalace Jána Mančušky, které GVUO zakoupila v loňském roce, stálou expozici a výstavu jednoho díla ze sbírek GVUO. Výstavní projektyv GVUO si od začátku roku prohlédlo přes 19 tisíc návštěvníků.Uskutečnilo se 46 edukačních programů a 4 komentované prohlídky.

V době rekonstrukce výstavy v Domě umění, GVUO pořádat nebudeme. Vybrané doprovodné programy přesuneme do Knihovny GVUO na Poděbradově ulici 12. Týká se to přednášek Marka Zágory a Gabriely Pelikánové, prezentace studentů FU a PdF OU s názvem ŠEST a festivalu Ostravská muzejní noc,uzavírá Jiří Jůza, ředitel GVUO.

Více informací o výstavách a doprovodných programech naleznete na www.gvuo.cz i Facebooku GVUO. Dům umění, GVUO je až do 30. dubna otevřen úterý až neděle od 10 do 18 hodin. Vstupné činí 100 korun na všechny výstavy a zlevněný vstup 50 korun. Vstup pro seniory nad 65 let a v neděli je volný.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *