Artalk.cz

30. 4. 2019 / Debata k výstavě Karafiáty a samet: Umění a revoluce v Portugalsku a Československu

Debata k výstavě Karafiáty a samet: Umění a revoluce v Portugalsku a Československu / Galerie hlavního města Prahy: knihovna Václava Havla / Praha / 30. 4. 2019 v 19:00

Setkání s portugalskými hosty, kteří jako mladí studenti přijeli podpořit demokratizaci Československa v prosinci 1989. V diskusi společně s aktivisty, studenty z období sametové revoluce, budou vzpomínat na shromáždění na Národní třídě, kde Portugalci předali shromážděným lidem 50 000 růží. Zvláštní připomínka bude patřit Václavu Havlovi, s nímž se Portugalci během svého pobytu potkali a jejichž prostřednictvím Havel pozval portugalského prezidenta Mária Soarese na svou inauguraci.

Diskuse se zúčastní Álvaro Beleza, Diogo Cabrita, António Tavares, José Campelo, José Viegas, Paolo Barros Vale, za českou stranu Monika Pajerová a Martin Mejstřík.

Diskuse je uspořádaná při příležitosti otevření výstavy Karafiáty a Samet. Umění a revoluce v Portugalsku a Československu 1968–1974–1989 v Městské knihovně.

Večera se zúčastní paní velvyslankyně Portugalské republiky Manuela Franco a velvyslanec České republiky v Portugalsku Petr Šelepa.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *