Artalk.cz

denní tisk 15. 4. 2019

V Hospodářských novinách se Veronika Pařízková vrací k Milano Design Week, který přinesl zejména témata šetrná k životnímu prostředí. Řešilo se například, jak v designu lépe využít recyklované plasty. Ekologická témata nepřinášejí etablované značky, ale zejména mladí designéři, jejímž zástupcem je i Filip Krampla z ústecké univerzity. Představil nábytek lepený rýží, za nějž dostal ocenění organizace German Design Council.

Klára Čikarová v časopise Týden shrnuje výsledky soutěže Nejkrásnější české knihy roku. V kategorii publikací o výtvarném umění bodoval katalog výstavy Epose 257 z pražské Trafo Gallery. Ocenění si odnesla i kniha Pocta suknu vzniklá v humpolecké 8smičce.

„Je jasné, že po Danielu Hermanovi, který dokázal úřadu získat pověst nejpopulárnějšího ministerstva v zemi, přišel kultuře šéfovat člověk, který kvůli své nečitelnosti zdejší scéně dělá spíše vrásky na čele,“ uvádí svůj článek o Antonínu Staňkovi Jan H. Vitvar v Respektu. Píše hlavně o kauze kolem olomouckého SEFO, která stojí především na ministrově neobratnosti v komunikaci a striktním požadováním realizace vůle ministerstva.

Současnou situaci kolem Středoevropského fóra přehledně shrnuje olomoucké vydání MfDnes. Vypsání architektonické soutěže musí předcházet vyrovnání závazků s projekční kanceláří připravující podklady pro územní rozhodnutí Šépkova návrhu. Sám Jan Šépka uvedl, že se do soutěže nepřihlásí, jelikož by byl zvýhodněn a jeho návrh by nebylo možné posuzovat jako anonymní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *