Artalk.cz

12. 4. 2019 / phonon~ 4

phonon~ 4 / Aloïs, Shannon Soundquist, George Cremaschi, Space Trash, Jan Krombholz, phonon~ crew /  Veřejný sál Hraničář / Ústí nad Labem / 12.4. 2019 v 22:00

12. dubna se Veřejném sále Hraničář v Ústí nad Labem uskuteční čtvrté pokračování celonočního eventu phonon~. Cílem eventu je zprostředkovávat formou celonočních koncertů současné přístupy v experimentální elektronické a elektroakustické hudbě, zvukovém umění a médiu prostorového zvuku. Na dubnovém eventu svou tvorbu představí mezinárodní pětice umělců doplněna produkcí phonon~ crew.

Časový harmonogram večera je tradičně rozdělen na dvě části – večerní a noční, při nichž je možno se posilnit v čajové oáze od kolektivu Emptea, a je zakončen společnou snídaní, při které dochází ke sdílení prožitku uplynulé noci. V první polovině večera se představí Aloïs (TW, rezidence v Praze) a Shannon Soundquist (DE), ve druhé pak George Cremaschi (USA, rezidence v Praze), Space Trash (CZ), Jan Krombholz (CZ) a phonon~ crew (CZ, BY).

Vizuální doprovod eventu zajistí generované projekce Petra Hanžla spolu se stage designem od Jana Poše (oba ateliér Time-Based Media, FUD UJEP). Grafický design zpracovala dvojice Marek Bulíř a Michal Max Mráz z ateliéru Grafického designu 2 na Fakultě umění a designu UJEP.

V den konání eventu budou probíhat odpolední zvukové dílny pod vedením lektorů z Pedagogické fakulty UJEP. Podrobné informace ohledně dílen budou včas zveřejněny na facebookové události eventu.

Vstupenky lze zakoupit v za zvýhodněnou cenu v předprodeji Veřejného sálu Hraničář (80 Kč večerní část / 200 Kč večerní + noční část) či v den konání (100 Kč večerní část / 250 Kč večerní + noční část).

Interpreti

Aloïs (vlastním jménem Aloïs Yang) je audiovizuálním umělcem, který ve své tvorbě zkoumá vnímání času a prostoru ve „vnějším“ fyzickém světě a na „vnitřní“ metafyzické úrovni uvědomění – jako projev toho, jak kontextualizujeme překrývající se reality mezi tělem a myslí, objektivním vysvětlením a subjektivní projekcí, analogovým a digitálním, jistotou a neznámým.

Shannon Soundquist (vlastním jménem Antje Meichsner) je drážďanská umělkyně tvořící konceptuální díla, vyjádřená synesteticky v oblasti textu, zvuku a grafiky/fotografie. Jako zvuková umělkyně pod svým pseudonymem Shannon Soundquist přeměňuje mluvené slovo na abstraktní hudební básně. Původní fráze, vycházející z politických a společenských témat, jsou rozloženy a rekonstruovány spolu s technoidní instrumentací, aby vytvořily nekonečné smyčky podobající se musique concrète, které se spojují do téměř meditativní koláže.

George Cremaschi pracuje s řadou přístupů a strategií v oblastech pokrývajících hudbu, zvukové umění a noise. Během třicetileté kariéry skladatele a performera má rozsáhlé a různorodé tvůrčí zkušenosti s hudebníky, filmaři, tanečníky a choreografy, vizuálními umělci a spisovateli. Mezi jeho současné projekty patří skupiny KRK (spolu s Matthew Ostrowski), Rohr Rohr (spolu s dieb13 a Gino Robair) a Lambs Gamble (spolu s Fritz Welch a Eric Boros). Je také spoluzakladatelem (s Petrem Vrbou) a ředitelem Pražského improvizačního orchestru (PIO), patnáctičlenné skupiny pracující s řízenou a volnou improvizací a grafickými partiturami.

Space Trash (vlastním jménem Vojtěch Groot) je audiovizuální umělec studující v ateliéru Time-based media na Fakultě umění a designu UJEP. Ve své hudební produkci experimentuje s ambientními skladbami v roli nosičů abstraktní narace. Pomocí jemných proměn statických zvukových ploch, užití diegetických ruchů a hledání harmonií v industriálních zvukových polích vytváří při svých performancích pouť odpoutaným prostorem s pokřivenou percepcí času.

Jan Krombholz je audiovizuální umělec, jehož práce reflektují vztah místa, prostoru a jejich paměti. Ve své zvukové tvorbě pracuje s terénními nahrávkami, jejichž živou postprodukcí se snaží performativně budovat časoprostorové kompozice vztahující se ke konkrétním místům, kde se živá produkce odehrává.

phonon~ crew se postará o hudební propad do sonického snění selekcí složenou z vlastní a přejaté produkce, která bude znít až do ranního probuzení ke společné snídani.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *