Artalk.cz

denní tisk 3. 4. 2019

Eva Hlinovská píše v magazínu Esprit Lidových novin o výstavě A Vision for Impressionism, která se koná v pařížské Fondation Louis Vuitton a prezentuje kolekci impresionistických maleb, které spojuje jméno sběratele Samuela Courtaulda, jehož nadace sídlí v Londýně a jen díky rekonstrukci jejího sídla v Sommerset House mohou být tato díla prezentována v Paříži. Poté poputují do Japonska. Hlinovská se podivuje, kolik notoricky známých děl tato sbírka obsahuje. Jedná se o díla Van Gogha, Gauguina, Cézanna nebo Moneta. Výstava pak je doplněna o výběr ze sbírky Fondation LV, kde jsou naopak prezentována díla moderních a současných umělců.

Judita Matyášová referuje v Lidových novinách o nově vzniklém Muzeu Malešov, které založili Ondřej Slačálek, Pavel Koutský a spolek dalších místních nadšenců pro regionální historii. Podle Matyášové je to důkaz, že regionální historii lze prezentovat zajímavě a zábavně. Zároveň se expozice pohybují na pomezí pravdy a fikce.

Včerejší Události v kultuře České televize přinesly reportáž o obchodním domu Kotva, jenž ztratil rozhodnutím ministra kultury Antonína Staňka status kulturní památky, zaměřily se na důležité brutalistní stavby a dále referovaly o výstavě Jiřího Surůvky v ostravské galerii Magna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *