Artalk.cz

denní tisk 28. 3. 2019

V Domě umění v Českých Budějovicích začala výstava britského sochaře, držitele Turnerovy ceny, Antonyho Gormleyho. Pro galerii vytvořil dva site specific objekty odrážející jeho hlavní výtvarný zájem – vztah mezi tělem a prostorem a vnitřní prostor lidského těla. Výstava trvá do 28. dubna a je zdarma. Informuje Petr Kubát v českobudějovickém vydání MfDnes.

Retrospektiva fotografa Jiřího Hankeho je k vidění v pražském Domě fotografie. Vystaveny jsou zejména snímky autora rodného industriálního a dělnického Kladna, jehož kolorit zaznamenával od 70. let. „V současné době se sice město změnilo, ale Hankeho syrové, vesměs černobílé, fotografie zůstaly. Mají nejen uměleckou hodnotu, ale jsou i precizním historickým dokumentem,“ píše Jan Šída v Právu.

V Literárních novinách vyšla příloha Ars, která mimo jiné představuje výstavní plán Galerie hlavního města Prahy (umění a revoluce v Československu a Portugalsku, Bedřich Dlouhý nebo Děvětsil), ale i další pražské výstavy, jenž je možné navštívit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *