Artalk.cz

Ostrava hledá ředitele pro městský ateliér architektury

Ostrava hledá ředitele pro nově vzniklý Městský ateliér prostorového plánování a architektury (MAPPA), který začne jako příspěvková organizace města fungovat od léta. Termín pro podání přihlášek je do poloviny června, řekla dnes novinářům mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

Ateliér má pomoci rozvíjet kvalitní architekturu a urbanismus ve městě. V březnu jeho vznik schválili i přes kritiku opozice zastupitelé. Opozice poukazovala na to, že vznik ateliéru není dostatečně připraven a projednán v širším politickém spektru.

Nový šéf instituce bude zodpovídat za její personální obsazení a prezentaci výsledků činnosti ateliéru. Jeho úkolem bude i komunikace s veřejností. Výběrové řízení bude dvoukolové. V prvním kole uchazeči předloží přihlášku, ve druhém budou vyzváni k prezentaci vlastní vize fungování městského ateliéru před výběrovou komisí, která rozhodne o vítězi pravděpodobně v červenci. V komisi budou zástupci města, ale nadpoloviční zastoupení budou mít nezávislí odborníci.

Ostravský ateliér má být obdobou institucí, které fungují například ve Vídni či Helsinkách, ale také v některých velkých českých městech – Brně, Praze nebo Karlových Varech.

„V tuto chvíli vyhlašujeme otevřené výběrové řízení na ředitele či ředitelku městského ateliéru. Nalezení vhodného kandidáta však chceme jít sami v ústrety aktivním vytipováváním a oslovováním potencionálních uchazečů. Obrátíme se na univerzity, Českou komoru architektů, Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy, Kancelář architekta města Brna a další instituce a architekty. Jsem přesvědčen o tom, že se nám podaří najít správnou osobu, která architekturu a veřejný prostor v Ostravě posune viditelně kupředu,“ řekl primátor Tomáš Macura (ANO).

Uchazeči musí mít dokončené vysokoškolské vzdělání v magisterském programu a minimálně tříletou praxi v řídící funkci. Musí mít manažerské, organizační, komunikační a prezentační schopnosti. Výhodou bude vzdělání v oboru architektura a urbanismus nebo podobném, zkušenosti se strategickým a komunitním plánováním, orientace v soudobých trendech plánování města a kvalitě veřejného prostoru, přehled o aktuálním vývoji urbanismu a architektury.

Letošní rozpočet instituce bude deset milionů korun, v příštím roce to bude 20 milionů korun. Do roku 2020 se předpokládá, že bude ateliér zaměstnávat patnáctičlenný tým.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *