Artalk.cz

29. 3. 2019 / Komentovaná prohlídka výstavy Moniky Pascoe Mikyškové a Veroniky Vlkové

Komentovaná prohlídka výstavy Moniky Pascoe Mikyškové a Veroniky Vlkové / Jiri Svestka Gallery / Praha / 29. 3. 2019 v 18:00

Zveme na závěrečnou komentovanou prohlídku výstavy Monika Pascoe Mikyšková | Veronika Vlková za účasti Moniky Pascoe Mikyškové a kurátora Lumíra Nykla v Jiri Svestka Gallery, Janáčkovo nábřeží 5, 150 00 Praha 5 v pátek 29. března od 18 hodin.

Společná dialogická výstava dvou umělkyň Moniky Pascoe MIkyškové a Veroniky Vlkové přetváří původně bytový prostor Jiri Svestka Gallery ve scénograficky vystavěnou krajinu. Uvnitř ní se potkávají imaginativní keramické instalace a kresebné či reliéfní záznamy zmizelé přírody.

Jednotlivé pokoje galerie jsou posety dekorativně pojednanými organickými objekty, textilními orgány i betonovými odlitky přírodnin. Antroposofickou filosofií ovlivněné akvarely Vlkové a též práce Pascoe Mikyškové se surovým pigmentem jsou přímo konfrontovány se sto let starými ornamentálními návrhy koberců z gobelínové manufaktury ve Valašském Meziříčí, zapůjčených ze sbírek Zemského archivu v Opavě.

Výstava je otevřená do soboty 30. března 2019.
Středa až pátek 14 h — 19 h
Sobota 11 h — 19 h

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *