Artalk.cz

TZ: Máme otevřeno 2019

Máme otevřeno 2019 – 9. ročník komunitního festivalu otevřených kulturních míst na Praze 7 / Art district 7 / Praha / 26. 4. – 28. 4. 2019

Zažijte pražský Art District 7 zblízka! Galerie, divadla, ateliéry výtvarníků, umělecké dílny, design story a showroomy, komunitní centra, kreativní huby a spousta dalších kulturních organizací se poslední dubnový víkend otevřou zdarma veřejnosti. Můžete tak navštívit desítky kulturních míst plných kreativity a umění, a setkat se s lidmi, kteří na Sedmičce tvoří úžasné věci.

Hana Třeštíková, místostarostka Prahy 7: „Po tři dny na konci dubna mohou návštěvníci nahlédnout do kuchyně desítek kulturních organizací na Sedmičce a poznat něco z jejich receptů, které Praze 7 dávají příchuť jedinečné kulturní čtvrti. Akce „Máme otevřeno“ nepřináší jen volný vstup do galerií, divadel a ateliérů. Je to příležitost zažít Art District 7, jak jej neznáte.“

PRODLOUŽENÉ OTEVÍRACÍ DOBY, SPECIÁLNÍ DOPROVODNÉ PROGRAMY A VSTUPY ČI KREATIVNÍ WORKSHOPY ZDARMA

V pátek 26. dubna otevřou své dveře mnohé kulturní instituce v pražských Holešovicích a na Letné. Již 9. ročník události Máme otevřeno, bude letos nově rozšířen – potrvá 3 dny od pátku 26. dubna do neděle 28. dubna 2019 a stane se tak komunitním sousedským festivalem, během kterého se budete moci setkat s umělci a sami si vyzkoušet různé výtvarné techniky během workshopů a otevřených dílen. Rozličné kulturní organizace, kreativní centra a designové značky si pro návštěvníky připravily program, jehož součástí jsou komentované prohlídky za účasti tvůrců, hudební, divadelní i filmové zážitky, diskuze, workshopy a zejména pak příjemná setkání tam, kde se na Praze 7 kultura nejen prezentuje, ale i vzniká. Návštěvníci budou moci nahlédnout do zákulisí oblíbených institucí jako například do promítací kabiny kina Bio Oko, nahlédnut startovacích ateliérů absolventů AVU nebo se zdržet déle po zavírací době v některém z designshopů a zapovídat se s designéry a nasát tvůrčí atmosféru. Sobota 27. 4. bude vyhrazena pro speciální programy menších kulturních subjektů působících na Praze 7, v neděli 28. 4. pak zpřístupní zdarma své prostory dva velcí hráči působící na Praze 7 – Národní galerie Praha sídlící ve Veletržním paláci a Centrum pro současné umění DOX v dolních Holešovicích.

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ A INFOPOINT V HALE 17 V PRAŽSKÉ TRŽNICI

Máme otevřeno 2019 bude slavnostně zahájeno vernisáží velké skupinové výstavy Just Kids, realizovanou pořádající The Chemistry Gallery, která se v Hale 17 v Pražské tržnici odehraje v pátek 26. dubna od 19 hod. V Hale 17 také naleznete Infopoint, ve kterém po dobu konání akce budou k dostání mapky a souhrnný program účastníků.

„Máme otevřeno 2019 i letos nabídne bohatý program v kulturních institucích Prahy 7. Nenechte si ujít zahájení výstavy Just Kids v Hale 17 nebo se podívejte na speciální programy menších míst na Praze 7, kde budou probíhat workshopy a tvůrčí dílny zdarma, bude z čeho vybírat!“ říká ředitel The Chemistry Gallery Petr Hájek, pořadatel letošního ročníku.

Akce probíhá ve spolupráci s festivalem Týden umění a Pražským galerijním víkendem, na které vás tímto také zveme. Hlavním koordinátorem akce Máme otevřeno 2019 je The Chemistry Gallery, která událost pořádá za podpory MČ Praha 7.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *