Artalk.cz

denní tisk 21. 3. 2019

Hospodářským novinám vyšla speciální příloha věnovaná investicím do umění. Tereza Koucká v ní například nabízí přehled jarních výstav u nás a ve Vídni. Lenka Lindaurová zase připravila několik rozhovorů. S umělcem Jiřím Příhodou se bavila o jeho tvorbě, podmínkách v USA nebo procentu na umění. Rozhovor se sběratelem Oldřichem Uttendorfským se zase stáčel kolem budování jeho sbírky, ale řešila se i její budoucnost. Uttendorfský by byl nejradši, kdyby jednotlivé předměty koupili lidé, kteří o ně budou mít skutečný osobní zájem. Hlavním tématem přílohy Investice do umění jsou však falza a s nimi související znalecké posudky. Součástí vydání jsou rovněž tipy na aukce či konkrétní umělce a umělkyně, jejichž díla se vyplatí nakupovat.

V Lidových novinách vyšel rozhovor Pavla Vokatého s Ivanou Goosen, ředitelkou Kunsthalle Praha vznikající z bývalé Zengerovy trafostanice. Mluvilo se o plánech výstavní instituce – ta má sice otevřít až roku 2021, již nyní má však naplánovaný program na tři roky dopředu: „Výstavy jsou většinou zároveň výzkumnými projekty, které mohou, ale nemusí přinést výsledek. Podobně jako každá jiná výzkumná instituce máme rozpracovanou řadu témat, která se nám zdají silná a nosná. Až podle výstupů se rozhodneme, zda je prezentovat veřejnosti.“ Prozatím na průčelí budovy v rámci Facade project Kunsthalle vystavuje dílo Adély Součkové, které vystřídalo intervenci Federica Díaze.

Události v kultuře na ČT art se věnovaly především cenám Czech Grand Design, které byly včera udíleny. Součástí vysílání byl i živý vstup.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *