Artalk.cz

denní tisk 7. 3. 2019

Marek Gregor přináší v Reflexu rozhovor s Viktorem Pivovarovem, jenž popisuje život v komunistickém Československu, kam se přistěhoval v roce 1982, dále například společenské dění na přelomu 80. a 90. let. Dále charakterizuje českou mentalitu na pozadí politických událostí. Tématem rozhovoru je i umělecký provoz a kritika: „Například mezi výtvarnými umělci v Česku se rozumí, že umění se nemá analyzovat, intelektuálně rozebírat, že obraz nebo socha jsou něco neuchopitelného a tajemného, co intelekt a rozum nedokážou zvládnout. A když to někdo dělá, tak se vytahuje anebo se mýlí.“ Pivovarova v současnosti zastupuje moskevská galerie. V Moskvě také nejvíc vystavuje a prodává.

V Magazínu Mladé fronty DNES se lze začíst do rozhovoru s Evou Jiřičnou, který připravila Ivana Karásková. Rozhovor se točí především kolem její emigrace, pobytu v Londýně, těžkých začátků, vztahů s Janem Kaplickým a v závěru se též dotýká architektury. Jiřičná potvrzuje, že je Praha poměrně chudá na kvalitní současnou architekturu.

Jan Šída v Právu referuje o výstavě Imaginární setkání fotografů s podtitulem Cesty k jedinečnosti okamžiku, která se odehrává v Regionálním muzeu v Kolíně a představuje tvorbu Jiřího Egerta a Reného Hraly. Zatímco Egert se věnoval dokumentární a portrétní tvorbě, Hrala tvořil abstraktní černobílé kompozice.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *