Artalk.cz

8. 3. 2019 / Křest knihy Nechtěné dědictví: Architekt Jan Dvořák

Křest knihy Nechtěné dědictví: Architekt Jan Dvořák (1925–1998) / PRAHA / Fórum pro architekturu a média / Brno / 8. 3. 2019 v 18:00

Křest knihy věnované praktické a teoretické činnosti brněnského architekta Jana Dvořáka působícího zejména v 70. a 80. letech minulého století, jenž se uskuteční v pátek 8.3. 2019 v kulturním prostoru PRAHA, Husova 18, Brno.

Na příkladu architekta Jana Dvořáka je v knize sledován osud normalizační architektury dnes a vztah současné odborné i laické veřejnosti k autorským dílům vzniklým v době jiného politického režimu. Kniha navazuje na stejnojmenný výstavní projekt, který se konal na jaře roku 2017 na hradě Špilberk, ve vile Tugendhat a v kulturním prostoru PRAHA / Fórum pro architekturu a média.

O koncepci knihy na křtu promluví její autoři, historička architektury Šárka Svobodová (4AM, FaVU) a grafický designer Jozef Ondrík (Studio Deep Throat). Účast přislíbili i ostatní spoluautoři: fotograf Zdeněk Porcal (Studio Flusser), architekt Jaroslav Sedlák (4AM, Fa VUT) a umělci Jakub Roček a Petr Jambor.

Knihu vydala Fakulta výtvarných umění VUT v Brně a 4AM/Fórum pro architekturu a média. Publikace je výstupem řešení projektu Specifického vysokoškolského výzkumu, „Obrazy v pohybu – výzkum současného umění a architektury“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *