Artalk.cz

denní tisk 5. 3. 2019

V Lidových novinách se Michal Bernáth věnuje mozaice květiny složené z lidských rukou, kterou v roce 1980 dokončil Sauro Ballardini podle návrhu Pabla Picassa. Ten kresbu, podle níž byla mozaika poskládána, věnoval Světové odborové organizaci. Mozaika je umístěna v jednom z objektů Transgasu přiléhající k budově Českého rozhlasu, který však má jiného vlastníka a není předmětem demolice. Článek pracuje s vyjádřeními Marie Foltýnové z Galerie hl. města Prahy a Mileny Bartlové, které upozorňují na hodnoty opomíjeného díla.

Brněnská část Brno-sever a Muzeum města Brna informovali brněnské vydání MfDnes o přípravách rekonstrukce Arnoldovy vily stojící vedle slavnějších vil Tugendhat a Löw-Beer. Město chce na opravu roky prázdné stavby získat finance z dotačního programu tzv. Norských fondů. Vila bude útočištěm malého muzea, kavárny, dokumentačního centra architektury 20. století a místem setkávání. Sídlit zde pravděpodobně bude i Brněnský architektonický manuál nebo festival Meeting Brno.

V pořadu Mozaika na ČRo Vltava se věnovali vyhlášení soutěže na rekonstrukci Veletržního paláce. Řešilo se jak budoucí využití stavby (vyjma prostorů pro výstavy by zde měly být sestěhovány všechny kancelářské prostory galerie), tak financování rekonstrukce.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *