Artalk.cz

TZ: Marius Konvoj

Marius Konvoj / Jakou kulturu miluješ? / kurátor: Jakub Adamec / Bludný kámen / Opava / 14. 2. – 22. 3. 2019

Zamyslel ses nad tím někdy? Jaká je ta tvá kultura? Miluješ kulturu egoismu nebo kulturu neoega? Jestli jsou instituce neotřesitelné a zákony svaté? Jaké místo má v současné kultuře demokracie? Prozraď ostatním, jaké jsou tvé současné postoje a jakou máš představu o ideálních hodnotách společnosti budoucnosti. Připouštíš si, že jiný svět je možný? Zdá se, že v dnešní době je ještě důležitější než kdy jindy o tom přemýšlet a rozhodnout se. Jsou potřeby a zisk jednotlivce nadřazeny potřebám a zisku většiny? Najdeme společné hodnoty? Je to vůbec možné? Rozhodni.

Marius Konvoj je angažovaný umělec. Angažovaný umělec vylézá z komfortní zóny a komunikuje s vnějším světem. Marius Konvoj chce věci měnit a mluví o tom napřímo. Jeho nejnovějším projektem je neoegoact. Prostřednictvím svého stejnojmenného instagramového profilu se výraznými grafickými pracemi jednou týdně vyjadřuje k aktuálním ekonomickým, ekologickým a jiným společenským tématům a problémům.

#neoegoact
neo: nový, novo-
ego: já; centrum osobnosti
act/akt: čin, výkon; dějství
neoego: nový pohled na centrum osobnosti; hloubková revize jáství, objektivizované hledání jednoty s citem pro jedinečnost bytí
neoegoact: výsledné činy, hodnoty, postoje; chování vycházející z revize jáství

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *