Artalk.cz

denní tisk 6. 2. 2019

V magazínu Esprit Lidových novin vyšel rozhovor Petra Jansy s ilustrátorkou Renátou Fučíkovou. Mluvilo se o knize zaměřené na české stropy v Americe, kterou chystá, o uměleckých začátcích a samozřejmě o jejích ilustracích populárně-naučných knih nebo tvorbě návrhů na známky. „Každá taková ilustrace musí mít nejen výtvarnou, ale i naučnou rovinu. Pokud by tam ta naučná chyběla, dětem bychom vlastně lhali. Osobně si myslím, že tenhle styl ilustrace má obrovskou budoucnost.“

Oblastní galerie v Liberci nabízí výstavu Richarda Loskota zkoumající, nakolik nás formuje naše životní prostředí, jeho změny a součásti. „Loskot dochází k závěru, že nelze odlišit vnitřní a vnější svět, že naše myšlenky úzce souvisejí s tím, co se děje kolem nás. Každá idea má svůj vývoj, který můžeme očekávat nebo který nás také může překvapit. Jen musíme zůstat přístupní vnitřním i vnějším podnětům,“ píše Jiří Machalický v dnešních Lidových novinách.

Pavel Vokatý v Lidových novinách píše o výstavě Patrika Hábla, kterou dnes otvírá pražská Villa Pellé. Dvě třetiny děl rozsáhlé výstavy (dosud největší jenž Hábl měl) vznikly přímo pro prostory galerie během posledního roku a půl. Spojovacím prvkem výstavy jsou barvy a struktura: „„Struktura je pro mě velmi důležitá. Člověk je vtažen blíž k obrazu a může ho zkoumat,“ říká Hábl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *