Artalk.cz

TZ: Vila Löw-Beer bude každý poslední víkend v měsíci patřit dětem

Vila Löw-Beer bude každý poslední víkend v měsíci patřit dětem / Muzeum Brněnska: Vila Löw-Beer / Brno / 23. 1. 2019

Na rok 2019 připravila Vila Löw-Beer v Brně novinku pro malé návštěvníky. Rodiny s dětmi se mohou každý měsíc těšit na originální program inspirovaný historií, architekturou či životními osudy členů rodiny Löw-Beer. Plánované akce nabídnou badatelské i tvořivé aktivity, hry nebo komentované procházky.

Děti se tak například dozví, jaké to bylo vést textilní továrnu před 100 lety, zapojí všechny smysly při odhalování těch nejzajímavějších detailů v interiéru vily a prohlédnou si také technické zázemí budovy. V létě se pak vydají na průzkum zahrady i širšího okolí vily Löw-Beer při procházce po Černých Polích.

„Cílem akcí je nabídnout dětem a jejich doprovodu možnost kvalitně a společně trávit volný čas. Program připravujeme tak, aby spojoval zábavné a vzdělávací prvky. Některé akce se konají přímo v interiéru vily, jiné se budou odehrávat v zahradě či galerii Celnice,“ uvedla pedagožka Muzea Brněnska Monika Mikulášková.

První z pravidelných setkání nazvaných Vila dětem se uskuteční v neděli 27. ledna od 14 do 17 hodin. Ve stálé expozici Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer a Tugendhat na děti čekají badatelské a výtvarné aktivity zaměřené na slavnou textilní minulost města Brna. Rodiny mohou přicházet průběžně od 14 do 16 hodin, program trvá zhruba 60 minut. Vstupné pro děti činí 30 Kč, dospělý doprovod zdarma. Akce je vhodná pro děti od 7 let.

Přehled všech akcí, které v rámci projektu Vila dětem připravujeme na rok 2019:

Neděle 27. 1. Továrníkem v Brně
Neděle 24. 2. Vila všemi smysly
Neděle 31. 3. Teplo rodinného krbu (Poznejte technické zázemí vily)
Neděle 28. 4. Fasáda plná květin
Sobota 25. 5. Dětský den
Neděle 30. 6. Zahrada a zahrádka
Neděle 28. 7. Procházka po Černých polích
Neděle 25. 8. Poznej dědictví UNESCO
Neděle 29. 9. Vila ve fotografii
Neděle 8. 12. Vánoce a Chanuka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *