Artalk.cz

denní tisk 9. 1. 2019

V českobudějovickém Domě umění dnes začíná výstava Petra Veselého. „Veselého projev klade důraz na malířskou matérii a plošnost obrazu, který se odpoutává od figury, ale ne od člověka jako takového. Ten je v jeho tvorbě přítomen, aniž by se přímo zjevoval. Text se v autorově díle stává obrazem, stejně jako je některé obrazy možno nahlížet jako text,“ vysvětlil pro jihočeskou MfDnes kurátor Michal Škoda.

Plzeňská kreativní zóna DEPO2015 připravuje interaktivní výstavu zaměřenou na umění, kulturu a životní styl baroka. Projekt, určený pro celou rodinu, nabídne řadu speciálně vytvořených expozičních celků zaměřených na práci s virtuální realitou, modely a vlastní invencí návštěvníků. Informuje plzeňské vydání MfDnes nebo Lidové noviny.

Původně amatérští malíři Jiří Lochman a Petr Máslo vystavují v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Oba umělci dříve tvořili v podstatě tandem, nyní vystavují po třiceti letech znovu spolu. „Společně poprvé vystavovali v roce 1976 v Novém Boru, naposledy pak před Sametovou revolucí a těsně po ní v Praze. Mezitím se na různých akcích snažili i přes odpor dobových orgánů prosazovat své zapálení pro českou imaginativní malbu,“ přibližuje jejich tvorbu regionální Právo.

Události v kultuře na ČT art zvou na výstavu skandinávských umělců v Meetfactory a informují o možnosti záchrany vily v pražských Vinohradech, která začala být před časem bez povolení demolována. Zbylé dvě třetiny domu jsou dle statického posudku v pořádku.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *