Artalk.cz

denní tisk 8. 1. 2019

V rubrice Názory v Lidových novinách vyšel článek Milana Knížáka, který po roce 1990 jako rektor AVU vytvořil její doposud používané logo. Jelikož na něj však škola dle rektora Tomáše Vaňka nemá práva, zadala soutěž na vznik nového. Knížák se proti tomuto postupu ohrazuje – AVU ho prý ohledně loga vůbec nekontaktovala. „Současná AVU je pedagogicky slabá a nechává se ovládat intrikami jejího rektora. Mrhá se penězi za věci, které jsou zbytečné,“ píše Knížák.

O novém logu AVU pojednává rozhovor Pavla Vokatého s designéry ze studia 20YY Designers, kteří vytvořili volně šiřitelné písmo AVU Variable. Autoři návrhu by nejradši pouze revidovali logo Knížákovo, protože je podle nich stále funkční. Takto alespoň využili motiv srdíček ve starém logu přítomných. Ty jsou součástí všech písmen fontu, který bude používán v oficiálních písemnostech Akademie. Více v Lidových novinách.

Ivan Adamovič se v Deníku N věnoval dvěma knihám o české brutalistní architektuře. Obě knihy editoval Ondřej Horák – Praha brutálně krásná vyšla v rámci Scholastiky a je spíše fotografickou publikací s překvapivě stručnými a nicneříkajícími texty. Druhá kniha Průvodce neklidným územím II: Příběhy moderní české architektury nicméně nabízí více staveb a také kvalitnější informace: „Na trhu asi není čtenářsky přístupnější úvod do tohoto tématu.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *