Artalk.cz

denní tisk 4. 1. 2019

Kateřina Srbková v Lidových novinách recenzuje výstavu francouzského umělce Fabrice Ainauta, jenž aktuálně vystavuje v Galerii Závodný v Mikulově. Jeho výstava sestává především ze sedmi dvoumetrových robotizovaných objektů, které jsou formálně ovlivněné geometrickou abstrakcí. Ainaut pracoval pod vlivem Carmelo Ardena-Quina a Julia Le Parca působících v Paříži. Zároveň byl ovlivněn africkým uměním. V Africe totiž dnes sedmatřicetiletý umělec prožil část svého dospívání. V jeho díle převažuje práce s černou a bílou a se světlem. Srbková píše, že: „Sochy vytvářejí jakýsi technologický ekosystém a zároveň intimní prostor, do kterého divák může vstoupit a reagovat na něj.“

V magazínu Ego! odpovídá Jan Kaláb na anketní bilanční otázky týkající se uplynulého a nadcházejícího roku. V minulém roce jej například znepokojila informace o budování ruské základny ve Venezuele, která může zhoršit vztahy mezi Ruskem a USA.

Včerejší Události v kultuře České televize obsahují reportáž o stěhování Muchovy Slovanské epopeje z Brna do Prahy, kde bude prozatím uložena v depozitáři, než bude rozhodnuto o jejím dalším využití. Dále informují o tom, že Louvre byl minulý rok nejnavštěvovanějším muzeem světa. Jeho návštěvnost čítala přibližně deset milionů jednotlivých vstupů. Galleria degli Uffizi bojuje o obraz Johanna van Huysum, jenž byl odcizen během druhé světové války. Současný soukromý majitel je ochoten dílo galerii prodat. Ta se však brání tvrzením, že nikdy nepřestalo být v jejím vlastnictví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *