Artalk.cz

denní tisk 3. 1. 2019

V rubrice Kultura Lidových novin je dnes možné si přečíst recenzi Lenky Lindaurové věnující se Danielu Balabánovi a jeho aktuální výstavě Paleorest v pražské Galerii 1. patro. Lindaurová umělce zařazuje do kontextu malby 90. let 20. století, srovnává jej s Janem Mertou a celkově hodnotí jeho malířský projev, který považuje za výjimečný. „Balabán nemoralizuje, přestože se v jeho obrazech objevuje politika, dobro i zlo. Především ale jde o otevřeně vyprávěnou osobní zkušenost, mistrné převedení slovy nesdělitelných představ do obrazu.“

Vyšlo nové číslo magazínu Dolcevita, které přináší celou řadu kulturních tipů z oblasti architektury, designu a umění. Pokračujeseriál Gangy, v němž se tentokrát Tereza Finková rozhodla věnovat brněnské kreativní scéně a přináší tak reportáž ze své návštěvy, která referuje nejen o kulturních institucích, ale také jednotlivých osobnostech brněnského kulturního života (Jan Press, Natalie Perkof, Miroslav Jiřele ad…). Finková též v rubrice Play upozorňuje na výstavu sklářského výtvarníka Jakuba Berdycha Karpelise, která se koná v pražské galerii Kvalitář.

Včerejší Události v kultuře České televize referují o výstavě From Magritte to Duchamp 1929: The Great Surrealism from Centre Pompidou.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *