Artalk.cz

denní tisk 31. 12. 2018

Lidové noviny dnes otiskly rozhovor Judity Matyášové s dcerou fotografa Viléma Heckela, Helenou Heckelovou, která je zároveň kurátorkou výstavy jejího otce v Západočeském muzeu v Plzni. Tématem rozhovoru jsou zejména Heckelovy fotografie, jeho cesta k fotografii a záliba v horolezectví, která se mu stala osudnou. Helena Heckelová prozrazuje plány do budoucna, které spočívají v postupné prezentaci díla jejího otce po České republice.

Ondřej Horák v časopisu Týden krátce recenzuje výstavu Tomáše Rajlicha, která se koná v pražské DSC Gallery. Horák vyzdvihuje zahraniční kontext geometrické abstrakce (Fundamental Painting, Amsterdam, 1975), v němž Rajlich obstál.

Pavel Baroch v Týdnu rekapituluje dění kolem mariánského sloupu na pražském Staroměstském náměstí, jenž byl stržen v roce 1918. V současnosti se již poněkolikáté diskutuje o jeho navrácení na původní místo. O to se snaží především Společnost pro obnovu mariánského sloupu, jež bude podle slov Karla Kavičky ve snažení dále pokračovat. Prvním krokem bude tak oslovení nových městských radní a zastupitelů. Již nyní je ale zřejmé, že ke společnému konsenzu budou dospívat obtížně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *