Artalk.cz

denní tisk 6. 12. 2018

Týdeník Reflex dnes přináší portrét amerického sběratele s německými kořeny, Manfreda Heitinga, jenž 16. listopadu 2018 představil ve Veletržním paláci v Praze svou novou knihu České a slovenské fotografické publikace 1918–1989. Manfred Heiting od sedmdesátých let navštěvuje Prahu a již desetiletí vytváří sbírku knih o fotografii společně se sbírkou  fotografií předních světových i českých autorů. Zlomek sbírky odkoupilo Muzeum umění v texaském Houstonu. Vše ostatní bohužel lehlo během nedávných kalifornských požárů popelem. Manfred Heiting tak přišel o desítky tisíc knih a stovky fotografií.

Pavel Vokatý se v dnešních Lidových novinách věnuje čerstvé laureátce Turnerovy ceny, Charlotte Prodger. Cenu získala za své video natočené iPhonem, v němž tematizuje svůj coming-out a skotský venkov, odkud pochází. Aktuální ročník Turnerovy ceny vybral do finále pouze umělce pracující s videem.

Včerejší Události v kultuře České televize informují o Turnerově ceně, která připadla Charlotte Prodger. Zároveň věnují prostor plánům a personálním proměnám Národní galerie na rok 2019. Jedna z reportáží je věnována i situaci v brněnské Zbrojovce, kterou musí umělci, kteří zde mají pronajatý ateliér, opustit.

Česká televize včera odvysílala prosincový Artmix, jenž přináší tipy na kulturní vyžití během Vánoc, medailon nové humpolecké galerie Osmička, galerie Závodný, reportáž o Ceně Jindřicha Chalupeckého ad.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *