Artalk.cz

denní tisk 28. 11. 2018

„Důležité je vymanit se z diktátu myšlenek. Lidé chtějí často od obrazu nějaký příběh. Ale já nechci příběh, já se chci obrazem kochat, nehledám výklad,“ popsal Jan Šídovi z deníku Právo důvody své výtvarné činnosti raper James Cole. V poslední době se věnuje analogovým kolážím – jejich výstava bude dnes otevřena v pražském Vnitrobloku.

„Profesionální fotograf Alex Levac je zástupcem klasické pouliční reportáže, Gabi Ben Avraham, jenž pracuje v softwarové společnosti, vidí svět modernější a dynamickou optikou a grafický designer Ilan Ben Yehuda zase chápe skutečnost coby sled mnohdy překvapivých událostí,“ představuje Jan Šída v Právu výstavu tří současných izraelských fotografů probíhající v pražské Leica Gallery.

Jiří Machalický píše v Lidových novinách o výstavě Eduarda Ovčáčka v pražské Galerii Hollar. Prezentována jsou jeho lettristická díla z první poloviny 60. let, v nichž vlastní invencí obohatil zavedené struktury mezinárodního výtvarného proudu: „Jeho tvorba je výrazově koncentrovaná, ale technicky přitom velmi různorodá. Jeho rukopis se na první pohled pozná, ať už užívá jakoukoliv ze svých metod.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *