Artalk.cz

denní tisk 15. 11. 2018

Hana Homolková a Štěpánka Zinkaizlová v pasáži Národní banky v Praze od roku 2016 provozují Pasáž českého designu – v jednotlivých vitrínách představují současný design, studentské práce i zavedené značky. Cílem není pouze pomoci začínajícím tvůrcům, ale i navázání nových spoluprací a kontaktů nebo charitativní činnost. Pasáž přibližuje v obsáhlém článku Tereza Křivská v časopise Instinkt.

Jiří Peňás napsal pro Týdeník Echo recenzi výstavy Pablo Picasso: Vášeň a vina – La Suite Vollard probíhající v Museu Kampa. Představen je grafický cyklus La Suite Vollard z počátku 30. let, kdy se Picasso věnoval sochařství a udržoval vztah s mladou modelkou Marie-Thérese Walterovou. V grafikách Peňás vidí živočišnou výbojnost a ženskou poddajnost: „Tato ambivalence je jedním ze zdrojů napětí a dynamiky, z nichž pocházelo Picassovo dílo, které je převratné a přitom věčné, protože čerpá z elementárních zdrojů.“

„Hlavním poznávacím znakem jejích děl je především výrazná barevnost a umělecké zpracování vzájemného vztahu člověka a přírody. Ten je obsažen v posledních dvou projektech, v Kořenech a Survive,“ charakterizuje Jan Šída v deníku Právo tvorbu Terezie Kolářové, jež právě  vystavuje v Městské výstavní síni v Benešově.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *