Artalk.cz

denní tisk 2. 11. 2018

V Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravské galerie dnes začíná výstava skic brněnského rodáka Jiřího Kuhnerta, který se v 70. letech zabýval návrhy pro automobily slavných značek – Porsche a BMW. Vystaveno je na 110 skic z jeho působení ve firmě Porsche, ale i kompletní model stříbrného Porsche 928, na jehož podobě se Kuhnert podílel. Informuje brněnské vydání MfDnes.

O výstavě referovaly rovněž včerejší Události v kultuře na ČT art.

Lenka Lindaurová v Lidových novinách představila společnou výstavu Evy Kmentové a Evy Koťátkové, kterou hostí pražská galerie hunt kastner. Díla obou umělkyň jsou vystavena ve vzájemném prolínání se a je překvapivé, jak si jsou přes několikagenerační rozdíl podobná. Obě umělkyně totiž spojují existenciální a ženská témata, uzavření se do sebe a soustředěnost.

V Lidových novinách vyšel rozhovor s Adrianou Primusovou, kurátorskou výstavy Ladislava Šalouna, kterou se právě prezentuje kutnohorská GASK. „Návštěvník má jedinečnou možnost vidět sádrové modely, studie a skici děl, které jinak zná pouze ve finální realizaci ve veřejném prostoru. Může sledovat v různých variantách řešení způsob sochařova uvažování a v drobných studiích rozpoznat živost autorova rukopisu,“ přiblížila Primusová výstavu uspořádanou ze sbírek instituce.

V souvislosti s cílenou kampaní proti podnikateli Zdeňku Bakalovi se stal pražský DOX terčem anglicky vedených telefonátů vyhrožující galerii, že před ní pošle tisícovky horníků. Bakala totiž před lety DOX finančně podpořil. Podobným útokům muselo čelit například i londýnské The Design Museum, kde přijali na 140 takových telefonátů. Bakala z dehonestující kampaně obvinil slovenského podnikatele Pavla Krúpu, kterého nedávno prezident Miloš Zeman získal státní vyznamenání. Více o kauze v Lidových novinách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *