Artalk.cz

denní tisk 18. 10. 2018

Týdeník Echo se s v aktuálním vydání více věnuje designu. Představuje program letošního Designbloku nebo rozhovor s Janem Čapkem, držitelem titulu designér roku, o postavení designéra v současnosti nebo o jeho environmentální zodpovědnosti. „Myslím, že je velice důležité permanentně z designu setřásat stereotyp něčeho luxusního, snobského, uměleckého či ryze estetického a prezentovat produktový design jako obor schopný na vysoké úrovni řešit i ty nejběžnější výrobky, které člověka provázejí v každodenním životě.“

Do magazínu Proč ne? Hospodářských novin napsala Lucie Drdová článek o bienále současného umění manifesta, které právě probíhá v sicilském Palermu. Město je nepochybně kulturní křižovatkou a to především dnes v době zvýšené imigrace. Manifestě se ale zcela nepovedlo propojit přehlídku s místními umělci – zdejší scéna jí zůstala v podstatě nedotčena.

Ve Znojmě bude v rámci participativního rozpočtu realizována úprava telefonní budky dle návrhu Maxima Velčovského. Za nápadem stojí Andrea Krejčí, která v bezprostřední blízkosti budky brzy otevře Galerii GaP. „Tak mě napadlo z překážky udělat výhodu, z budky artefakt. A troufla jsem si na toho nejznámějšího designéra a ten kývl. Pak se skoro rok hledaly peníze,“ popsala brněnskému vydání MfDnes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *