Artalk.cz

denní tisk 9. 10. 2018

Judita Matyášová přináší v Lidových novinách rozhovor s Federico Díazem „Mou sochu hlídá indián s puškou“. Krátký rozhovor se věnuje Díazovým rodinným kořenům, střední škole nebo instalacím v krajině. V rozhovoru se dozvíme také o jeho poslední práci pro zahradu pražského Slovanského domu, kterou je objekt pokrytý 15 tisíci kruhovými pláty kovu chvějícími se ve větru a odrážejícími okolí. Díaz v závěru prozrazuje své další plány. Se skotským spisovatelem Jonathanem Ledgearem, jenž nyní žije v Praze, se věnuje studiu života divočáků a vlivu člověka na jejich chování.

Včerejší Události v kultuře České televize referují o první retrospektivní výstavě fotografa Viléma Heckela, která se koná v Zápodočeském muzeu v Plzni a přináší reportáž z brněnského pavilonu Anthropos, kde dnes proběhne vernisáž umělecké intervence, kterou připravili dva francouzští umělci, Sofi Hémon a Inna Maaímura.

V Mozaice Českého rozhlasu byla odvysílána reportáž z výstavy v MeetFactory s názvem „Slav Squatting and Its Discontents“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *