Artalk.cz

denní tisk 26. 9. 2018

Aleš Honus přináší v deníku Právo informace o nově zahájené výstavě Černá země? Mýtus a realita v Galerii výtvarného umění v Ostravě. „O umění ostravského regionu panuje několik mýtů. Jedním z nich je tvrzení, že tato oblast obohatila české umění zejména o sociální náměty, a dalším mýtem je konstatování, že zdejší umění bylo pražskou uměleckou kritikou přehlíženo, čímž v regionu uvízl pocit ukřivděnosti. Výstavní projekt se pokouší zachytit, nakolik se tyto mýty potkávají se skutečnosti a nakolik jde o zažité stereotypy.“ uvedla kurátorka Renata Skřebská. Honus výstavu hodnotí velmi pozitivně – v názvu článku dokonce uvádí, že by se mohlo jednat i o výstavu roku.

V lázních Luhačovice byla před několika dny zahájena velká rekonstrukce, která potrvá pravděpodobně do října příštího roku, píše Jiří Růžička v Právu. V rámci rekonstrukce bude revitalizována lázeňská kolonáda, galerie a hala pramene Vincentka, kde po dokončení prací vznikne nová expozice o luhačovických minerálních vodách. Celkové náklady na rekonstrukci přesáhnou 100 milionů korun, 95 procent těchto nákladů bude pokryto z dotací.

Jan Šída v deníku právo recenzuje výstavu Naše koláže v Galerii Smečky, prezentující výběr ze sbírek Pražské plynárenské. Šída na výstavě kladně hodnotí, že prostřednictvím vybraných autorů dobře prezentuje rozdílné přístupy nejen ke koláži, ale i rozličné vidění světa v rámci stejných uměleckých období. „Expozice ukazuje to nejzásadnější a také nejzajímavější, co v této výtvarné oblasti vzniklo.“ uvádí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *