Artalk.cz

denní tisk 20. 9. 2018

„V umění už není třeba šokovat, není třeba dělat dadaismus, není potřeba dělat nechuťárny, je třeba, aby lidi měli dobrý pocit a bylo jim fajn. Myslím, že takové umění, které se lidem líbí, nemusí být prázdné a bezduché,“ myslí si umělkyně Julia Chochola, se kterou pro Týdeník Echo mluvil Jiří Peňáz. Třicetiletá Chochola právě vystavuje na třech místech v Praze, mluvilo se však o její cestě k malbě, tetování a životu v přírodě.

V olomouckém vydání MfDnes vyšel krátký rozhovor s malířem a street artistou Pasta Onerem, který se jako host zúčastnil letošního Street art festivalu v Olomouci. „Graffiti je kontroverzní a vždy bude vytvářet ve společnosti odpor. Street art bude vždy trpět tím, že to lidé hází do jednoho pytle,“ říká Pasta Oner a dodává, že na festival může být město hrdé.

Jan Šída se v Právu věnuje výstavě Františka Kupky ve Valdštejnské jízdárně NG. Stručně představuje výstavu koncipovanou do řady chodeb a místností představující různé kapitoly malířova života. Z Kupovy tvorby se Šída zabývá symbolistním obdobím, jeho postupným přechodem do abstrakce a nakonec rozvojem dynamické tvarové symbiózy na základě návštěvy Waldesovy továrny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *