Artalk.cz

denní tisk 19. 9. 2018

Eva Hlinovská se v Espritu Lidových novin věnuje švýcarskému hodinářství Audemars Piguet, které se v posledních letech soustavně zabývá mecenášstvím umění – v rámci přehlídky Art Basel představilo nejen svou tvorbu ve stánku od Sebastiana ErraZurize, ale i umělecké dílo vzniklé na základě rezidenčního pobytu ve Švýcarsku – letos  objekt HALO britského dua Semiconductor (Ruth Jarman a Joe Gerhardt) a kurátorky pro rok 2018 Móniky Bello.

V olomouckém Muzeu moderního umění ve čtvrtek otevře výstava Rozlomená doba 1908 –1928 / Avantgardy ve střední Evropě zabývající se avantgardním uměním Rakouska-Uherska a jeho nástupnických států. Největší výstava v dějinách muzea se posléze přesune do Polska, Maďarska a na Slovensko. Informují regionální vydání Práva a MfDnes.

Snímky z dokumentárního cyklu Ze tmy ke světlu, který mapuje život a práci kněžích v českých věznicích, vystavuje Jindřich Štreit v táborské galerii Auritus. Ve zdejší galerii Štreit opakovaně prezentoval nové fotografické série a stejně je tomu i letos. Více informací je k přečtení v jihočeské MfDnes.

V Lidových novinách vyšel článek připomínající plány Andreje Babiše postavit v Praze supermoderní muzeum českého národa dle projektu Franka Gehryho. Posléze premiér mluvil o výstavní síni pro Slovanskou epopej na místě Stalinova pomníku, naposledy se však vyjádřil, že do jeho plánů „hodili vidle“ zástupci Prahy 7 i magistrátu. Primátorka Krnáčová se proti tomuto tvrzení ohradila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *