Artalk.cz

denní tisk 18. 9. 2018

„Celá výstava je založená na kontrastech i souznění, na sousedství krásy a ošklivosti, čistých tvarů a nepřehledných skrumáží či podivných proměnlivých struktur,“ přibližuje v Lidových novinách Jiří Machalický výstavu Petra Písaříka v Galerii Rudolfinum. Pro inspirující historické sály vytvořil Písařík novou náplň, jejíž podoba odpovídá umělcovu originálnímu stylu.

Do plzeňského domu na Klatovské 19 se do interiéru navržených Adolfem Loosem přesune Pattonovo muzeum sídlící dosud v nevyhovujících podmínkách. Dům bude využit i pro kavárnu, turistické informační centrum a další funkce. Muzeum by mělo sázet na interaktivní prvky a dioráma. Více v regionálním Právu.

Spíše promo článkem je text Andrey Vránové v rubrice Praha MfDnes, který představuje sochu Subtile, kterou Federico Díaz již v květnu umístil do zahrady Slovanského domu v Praze. Objekt sestávající z tisíců drobných zrcátek odrážejících okolní svět bude na podzim doplněn ještě jednou realizací, jak deníku prozradila Kateřina Borovanská z agentury umělce zastupující.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *