Artalk.cz

denní tisk 4. 9. 2018

Lenka Lindaurová napsala do Lidových novin článek o výstavě architekta Santiaga Calatravy v Domě U Kamenného zvonu v Praze. „Návštěvník má možnost obdivovat nejen dokonalé modely, jejichž prvky se pohybují, stejně jako reálné stavby, ale uvidí i videa skutečných budov,“ píše Lindaurová a dodává, že výstava cílí na široké publikum, nikoliv na odborníky.

Řada deníků píše o zhoubném požáru brazilského Národního muzea v Riu de Janeiru. Oheň zničil většinu z 20 milionů sbírkových předmětů. Příčina neštěstí známa není, muzeum se však dlouhodobě potýká s nedostatkem financí i nevyhovujícím zabezpečení svých sbírek. Hospodářské noviny v této souvislosti připomínají investice do českých muzeí a rekapitulují nedávné požáry dalších muzejních institucí. Hospodářky i Lidovky o požáru informují na titulních stranách.

V prostorách Nové radnice v Brně se představuje padesát let činnosti multioborového uměleckého Sdružení Q. Při této příležitosti připravil Luboš Mareček z Lidových novin rozhovor s Ivem Medkem. Sdružení vzniklé ve druhé polovině 60. let je stále činné: „Já vidím jako klíčové, aby se do sdružení hlásili mladí umělci a aby se podařilo najít i takové, kteří se budou zabývat tou tak málo populární sférou organizace či fundraisingu,“ přiblížil plány Medek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *