Artalk.cz

denní tisk 28. 6. 2018

„8smička je mecenášský počin s cílem vytvořit instituci západního střihu, kterou budou navštěvovat místní obyvatelé i milovníci umění z celé republiky,“ charakterizuje Tereza Kozlová v Týdeníku Echo nový výstavní prostor v bývalé soukenické továrně v Humpolci a podrobně dokládá, že ambiciózní cíle se instituci daří naplňovat již teď – konceptem, do detailu dotaženým prostorem i pilotní výstavou textilu v kontextu umění.

Regionální jihočeské vydání deníku Právo informuje o prázdninových akcích v písecké galerii Sladovna, jejíž činnost je zaměřena na dětské publikum. Nově bude otevřena řada interaktivních expozic vzniklých například ze spolupráce Divadla bratří Formanů s Josefem Sodomkou nebo kreativní laboratoř nazvaná Bestiář.

V Regionálním muzeu v Teplicích probíhá výstava kreseb a grafik Rudolfa Jakubka (1902-1968). Umělec, působící do roku 1948 v Teplicích, byl vyhnán do severního Bavorska, kde žil až do smrti. „Jeho kresby a grafiky jsou spíše volným ztvárněním pochmurných a často výrazně sexualizovaných motivů než jen výtvarným přepisem sekvence příběhu,“ píše o jeho ilustrátorské činnosti Vendula Fremlová v severočeském vydání MfDnes.

Většina celostátních deníků informuje o nálezu Ústavního soudu, který potvrdil nutnost omluvy Milana Knížáka Jiřímu Fajtovi. Bývalý ředitel Fajta před osmi lety osočil z toho, že finančně zruinoval Národní galerii, když v ní poprvé působil. Samostatnou zprávu o kauze vysílaly Události v kultuře na ČT art.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *