Artalk.cz

27. 6. 2018 / KoresponDance: Jordi Galí, Foco alAire, Sébastien Fournier a Ghana Dance Ensamble

Jordi Galí, Foco alAire, Sébastien Fournier a Ghana Dance Ensamble / 3 kontinenty – 4 představení – 14 umělců / KoresponDance / GHMP: Zámek Troja, zahrady / Praha / 27. 6. 2018 v 18h

GHMP ve spolupráci s Centrem choreografického rozvoje SE.S.TA vás srdečně zvou na první festivalový den KoresponDance 

program

Ukázka z hudebního repertoáru Ghana Dance Ensemble 
Ghana Dance Ensemble je vlajkovou lodí v profesionální celosvětové reprezentaci Ghany a jejího hudebního a tanečního dědictví, a to na základě kvalitní odborné práce a experimentálního výzkumu, pod vedením Bena Obida Ayettey udržuje autenticitu tradic, ale zároveň nadále rozšiřuje repertoár a zkoumá tanec a hudbu jako výrazový prostředek současných otázek.

Sébastien Fournier 
Kontratenorista Sébastien Fournier se specializuje se na starou hudbu, jako sólista vystoupil na mnoha festivalech v Evropě a v Hongkongu. Je zakladatelem sboru barokní hudby Sprezzatura, který má mimo jiné bohaté zkušenosti s popularizací staré hudby. Od roku 2010, kdy reprezentoval Francii na EXPO v Šanghaji, intenzivně spolupracuje s čínskými umělci. Zahrady Trojského zámku nechá rozeznít několika barokními áriemi.

Jordi Galí: 22 Callioux 
22 Callioux je představením pro jednoho tanečníka – performera a 22 kamenů. Je současně sólovým vystoupením i typem elementární instalace, která zkoumá paradoxní a poetický vztah mezi rovnováhou a váhou.

Foco alAire: LOStheULTRAMAR 
Duch Mexika a aztéckých kultur procházející Trojským zámkem v podobě jakéhosi novodobého kmene vás překvapí, okouzlí, rozjitří vaše emoce a dost možná vás strhne natolik, že se k jeho průvodu přidáte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *