Artalk.cz

denní tisk 19. 6. 2018

Regionální vydání Mladé fronty DNES zve návštěvníky na výstavu Wunsiedelské vodní hry, která se koná v Letohrádku Ostrov a pod zaštiťujícím tématem vody spojuje tvorbu šesti domácích i zahraničních umělců. K vidění budou fotografie, obrazy i konceptuální instalace. Výstava potrvá do konce září.

Deník Právo rovněž upozorňuje na kulturní akci, která bude zahájena zítra a potrvá do konce září – jedná se o pátý ročník festivalu Landscape, který propojí pražské čtvrtě Žižkov, Karlín, Vítkov a Štvanici. Hlavní náplní festivalu je tyto městské části mezi sebou více propojit a naznačit možnosti zlepšení městského prostoru. „Pícháme jehly do bolavých míst města v naději, že se stav zlepší.“ uvedl Jakub Hepp z Galerie Jaroslava Fragnera, pořádající organizace.

Blanka Frajerová pro Lidové noviny zrecenzovala výstavu děl Stanislava Kolíbala v pražské Galerii 1. patro. Výstava je zaměřena na novější díla, starší tvorba se objevuje pouze pro zdůraznění kontinuity vývoje. „Zatímco původní Geometrická cvičení nesla vždy podobu čtverce, nyní malíř a sochař preferuje členité obrysy. Princip založený na sestavování nejrůznějších kombinací tvarů tak, aby vytvořily harmonii, zůstává sice stejný, přesto však díla vykazují jisté novátorství v přístupu k pojetí prostoru. “ píše Frajerová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *